Akrep İlaçlama

Cumartesi, Kasım 25, 2017 15:51
Kategori: Genel

Canlılar türünün en tehlikelilerinden olan akrepler, yaşam alanlarımızda görüldüğü anda önlem alınması gereken bir türdür. Evlerimizde ve özel yaşam alanlarımızda karşılaştığımız akreplerden kurtulmak için akrep ilaçlama hizmeti almak hem ruhsal acıdan hem de fiziksel yönden bizleri tehlikeden korumuş olur. Akrepler eklem bacaklı bir türdür. 4 çift ayakları bulunmaktadır. Ön tarafta iki kıskacı bulunmaktadır. Böceklerin tüm türleri zehirlidir. Kanatları yoktur. Çok yavaş yürürler nerdeyse sürünüyor gibi görünmektedirler.  Akrepler genellikle 5 cm civarında bir boyuttadır. Oldukça dayanıklı bir canlıdır ve yaz kış yaşamlarını sürdürürler.  Kar harici her türlü alanda yaşayabilirler. Akrepler 1 yıl boyunca açlığa ve susuzluğa dayanırlar. Kopan organları yenilenir. Kolay kolay zarar görmezler. Genellikle taş ve duvar kenarlarında, yarıklarda yaşarlar. Ölü böcekleri yiyerek beslenirler. Kendilerini tehlikede gördüklerinde insanları sokarak zehirlerler. Akrepler genellikle sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde yuvalarına suların basması ile ortaya çıkarlar. Evlerimize ve yaşam alanlarımıza girerler. Kıyafetlerimizin içine, ayakkabılarımıza girerek çok ciddi tehlike arz ederler. Kendilerini koruma içgüdüsüyle hareket edip insanları sokarlar. Akrep sokmalarından sonra yutkunma güçlüğü, ısırılan yerde karıncalanma, üşüme, titreme, iştahsızlık belirtileri gözlemlenir. Akrep sokmasına maruz kalındığında hemen yakında bulunan bir sağlık kuruluşuna başvurmak gereklidir. Akreplerle mücadele de en kesin yöntem böcek ilaçlama hizmeti almaktır. Akrep ilaçlama yapılırken uygulanan yöntem ikiye ayrılır. Kokulu ve jel ilaçlama olarak. Kokulu ilaçlama yapılacak ise evde bulunan besin maddelerinin üstü kapatılmalı, ilaçla temas eden her türden araç gereç sonrasında iyice temizlenmelidir.  İlaçlama sonrasında ilaçlama alanı havalandırılmalıdır. Jel ilaçlama uygulanacak ise tüm bu önlemlere gerek kalmaz. Akreplerin yuvalarına damlacık şeklinde konulan ilaçlar zarar vermez ve hiçbir önleme gerek kalmaz.

Çevremizde bulunan çeşitli ilaçlama firmalarını inceleyerek kendimize en uygun hizmeti edinebiliriz.  İzmir böcek ilaçlama firmamız tüm haşere ve böcek türlerinde etkin bir yol izlerken yeni ve modern yöntemlerle tecrübeli personeli ile en iyi hizmeti yakın ve çevre illere götürmektedir. Firmamız yedi yirmi dört açık olup bir telefon mesafesi uzağınızdadır.

  Fare İlaçlaması

  Pazartesi, Temmuz 1, 2013 19:25
  Kategori: Genel

  fare

  Kemirgenler; kapalı alanlarda sıklıkla görüldüğü gibi, açık alanlarda da yuva yaparak, hem sağlıksal açıdan hem de maddi açıdan sorunlara neden olur. Tarla faresi, su faresi, sıçan gibi türleri bulunan farelerden kurtulmak için ilaçlama yaptırmak şart olduğu gibi, bu canlıları yok edebilmek için basit mücadele teknikleri uygulamak yetersiz kalmaktadır. Sıvı ilaçlar kullanılarak yapılabildiği gibi; katı fare ilacı kullanılarak da gerçekleştirilebilecek işlem ya da işlemler bütünü için Sağlık Bakanlığından onaylı olan ve kaliteli ilaçlar ile uygulama yapan firmalardan hizmet almak gereklidir. Basit uygulama teknikleri kullanılarak gerçekleştirilen fare ilaçlaması etkili sonuçlar sağlayamayacağı gibi, sağlıksal sorunların oluşmasına da yol açabilir.

  Ev, iş yerleri, fabrika gibi alanlar başta olmak üzere; tüm açık ve kapalı alanlar için uygulanabilen kemirgen ilaçlama işleminde, sıvı ilaçlar daha kullanılabildiği gibi; katı formdaki ilaçlar ya da fare zehirleri de kullanılabilir. Bunun yanı sıra; kemirgen girişinin sık görüldüğü alanlarda sıvı ilaçlar ile katı ilaçlar birlikte de uygulanabilir. Profesyonel biçimde gerçekleştirilmesi gereken fare ilaçlaması için bireysel yöntemler ile yapılan uygulamalar, yeterlilik göstermeyeceği gibi; sağlık sorunlarının oluşmasına da yol açabilir. Bu nedenle fare mücadelesi için kaliteli ilaçlar kullanılarak uygulama yapılmalıdır. Etkisi yüksek olmayan basit fare ilaçları ya da alelade tuzaklar kullanılarak yapılan işlemler, kemirgenlere karşı etkili olamayacağı gibi sağlık sorunlarına da yol açabilir.

   Karıncalardan Kurtulma

   Cumartesi, Haziran 29, 2013 15:40
   Kategori: Genel

   karinca

   Karıncalardan kurtulmak için profesyonel yöntemler ile uygulama yaptırmak ve etkili ilaçlar kullanmak şarttır. Başta yaz dönemi olmak kaydıyla, yılın tüm zamanlarında kapalı alanlarda çok sık görülen karıncaları yok etmek, besin maddelerini korumak açısından olduğu gibi sağlık açısından da önemlidir. İnsanlar tarafından tüketilebilen tüm besin maddeleri ile beslenebilen karıncalar, artık ya da kırıntıları da tüketebilmektedir. Kapalı alanların mutfak ya da kiler bölümlerinde yuva yaparak, sayısını çok hızlı bir şekilde arttıran ve besin depolamak için sürekli aktif olan karıncalar, yiyeceklerin kullanılmaz hale gelmesine neden olarak da maddi zarara yol açmaktadır.

   Narin bir yapıya sahip olan karınca, oldukça dirençli bir haşeredir. Uzun süre aç kalabilen, ağırlığının 50 katı fazla olan maddeleri taşıyabilen ve savunma mekanizması gelişmiş olan bu canlılar, kapalı alanlarda olduğu gibi açık alanlarda da sıklıkla yuva yapmaktadır. Karınca ile doğal mücadele yöntemleri başarılı olmayacağı gibi bu haşerelerden kurtulmak için bireysel şekilde yapılan uygulamalar da etki sağlamayacaktır. Dolayısıyla karınca mücadelesi için etkisi yüksek olan karınca ilaçları kullanılmalı ve Sağlık Bakanlığının onayına sahip olan firmalar tarafından hizmet alınmalıdır.

   Sıvı ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilebilen karınca mücadelesi; toz karınca ilaçları kullanılarak da yapılabilir. Özellikle hastane, cafe, yemekhane gibi alanlarda toz ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilen karınca ilaçlaması; ev, ofis, bahçe gibi alanlarda ağırlıklı olarak sıvı ilaçlar yoluyla yapılmaktadır.

    Kakalak Nedir

    Perşembe, Haziran 27, 2013 20:53
    Kategori: Genel

    kakalak

    Hamam böceği haşeresinin bir türü olan kakalak, 2-2,5 cm büyüklüğünde ve siyah renkli bir canlı olduğu gibi özellikle sıcak ve nemli bölgelerde daha sık görülmektedir. Diğer hamam böceği türleri gibi çok hızlı çoğalan ve her alanda yuva yapabilen bu haşereler kapalı alanlarda mutfak ve banyo gibi giderlerde yuva yapar. Kakalak, hamamböceğinin tüm özelliklerini taşıdığı gibi, ayda ortalama 100’e yakın larva bırakmaktadır. Hızlı bir büyüme ivmesine sahip olan bu haşereler ile mücadele edebilmek için kakalak ilaçlama yaptırmak şarttır. Sıvı ya da jel ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilebilen kakalak ilaçlaması için Sağlık Bakanlığının onayına sahip olan ve kaliteli ilaçlar kullanarak uygulama yapan firmalardan hizmet alınmalıdır. Basit mücadele yöntemleri ve kalitesiz ilaç uygulamaları kakalaktan kurtulmak için çözüm sağlamayacağı gibi maddi zararları da beraberinde getirecektir.

    Hızlı hareket eden ve ışıktan kaçan bu haşereler, yaydığı mikroplar yüzünden sağlık sorunlarına yol açtığı gibi kapalı alanların kirlenmesine neden olmaktadır. Besin maddelerinde bozulmaya sebep olarak maddi hasara da neden olan kakalaktan kurtulmak için profesyonel şekilde ilaçlama yapılmalıdır. Jel ya da sıvı ilaçlar kullanılarak yapılabilen kakalak mücadelesi için kaliteli ilaçlar kullanılmalı ve detaylı bir uygulama gerçekleştirilmelidir. Basit mücadele teknikleri kullanılarak yok edilmesi mümkün olmayan kakalak böceğinden kurtulmak için doğal mücadele yöntemleri kullanmak ya da bu haşerenin iç mekanlara girişini engellemek için basit önlemlerin yeterli olmayacağı unutulmamalıdır.

     Karıncalar

     Cumartesi, Haziran 22, 2013 13:30
     Kategori: Genel

     karinca

     Karıncalar, birçok iklimde yaşamaya uyum sağlamış canlılar olduğu gibi genellikle sıcak iklimler ile çöl ikliminde yaşarlar. Grup davranışları açısından arılar ile benzerlik içerisinde olan ve koloni biçiminde yaşayan bu canlılar, küçük ve ince yapılı olarak görülmelerine karşın son derece dayanıklıdır. Savaşçı, istilacı ve saldırgan türleri bulunan karıncaların, uçan türleri de vardır. Kanatlı karınca olarak da adlandırılan ve termitler ile benzerlik gösteren bu tür, insanları ısırabilmektedir. Ancak bu ısırık, alerjik reaksiyon yaratacak ya da virüs bulaştıracak bir ısırık değildir. Zira karıncaların hiçbir türü kan emerek beslenmez.

     Organik ya da inorganik fark etmeksizin birçok maddeyi besin olarak kullanabildiği gibi kendi besinini üretme kabiliyetine de sahip olan bu canlılar ile mücadele edebilmek için karınca ilaçlama yaptırmak şarttır. Zira kraliçe karınca tarafından gerçekleştirilen üremede, binlerce yumurta bırakıldığından, hızlı bir çoğalma söz konusudur. Gerek kapalı alanlarda gerekse bahçe gibi yerlerde karıncaları çoğalmasını engellemek ve besinlere zarar vermemesini sağlamak için böcek ilaçlama yaptırmak gereklidir.

     Karınca mücadelesi, genellikle kapalı alanlarda yapıldığı gibi, gıda üretimi yapan alanlarda da sıklıkla yapılmaktadır. Genellikle yiyecek bulunabilen alanlarda yaşayan karıncalar, iç mekanlara rahatlıkla yuva yapabildiği gibi, dış mekanlarda daha sık görülmektedir. Yaz aylarında çok hızlı bir şekilde çoğalan ve her alana yayılarak rahatsızlık veren bu haşerelerden kurtulmak için karınca ilaçlaması yaptırmak şarttır. İlkbahar dönemlerinde bu haşerelere karşı önlem amaçlı yapılan ilaçlamalar, uzun süre koruma sağlayacak ve karıncaların kapalı alanlara girişini engelleyecektir.

      
      ilaçlama | İzmir ilaçlama | ilaçlama şirketleri | böcek ilaçlama | izmir haşere ilaçlama | Haşere ilaçlama | Haşere ilaçlama şirketleri |